GS1 DataSync teenus

GS1 DataSync on tsentraliseeritud teenus tooteteabe jagamiseks ja kasutamiseks pakkudes paremat andmete kvaliteeti kogu logistika väärtusahelas – tarnijast jaemüüjani ja lõpptarbijani.

Teenus on hetkel suunatud eelkõige oma tooteid eksportivatele firmadele, kes soovivad teiste riikide kaupmeestele andmeid edastada ning peavad seetõttu täna liituma GDSN tenusega mõnes teises riigis (näiteks Synkka Soomes, Validoo Rootsis, TradeSync Taanis, TrueSource UK-s jne.).

GS1 Estonia DataSync teenus võimaldab:

Ø  jagada ja saada tooteteavet, toote pilte ja olulisi faile, näit. ohutuskaarte

Ø  edastada tooteinfot äripartneritele Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal jm.

Ø  edastada teavet ka konkreetsele sihtrühmale (näit. Private label tooted)

Ø  edastada osapooltele kõik EU1169/2011 määrusega nõutud vajalikud andmed

Ø  hoida esitatud tooteinfot kauplustes ja veebipoodides õiges formaadis ja ajakohasena

Ø  sisestada andmeid käsitsi läbi veebibrauseri kasutajaliidese või saata info enda süsteemist XML-vormingus tooteinfo sõnumitena:

 

ü  kasutajaliides on hea valik, kui tooteid on mõistlik kogus. Tooteinfo ja pildid salvestatakse DataSync’i käsitsi. Saate hõlpsasti luua uusi tooteid, laadida üles pilte või redigeerida ja eemaldada olemasolevaid. Teie äripartner saab alati teate, kui lisate uue või värskendate olemasolevat toodet.

ü  kui andmemahud on suured, on integreerimine enda infosüsteemi parim lahendus tooteandmete ja piltide haldamiseks. DataSync teenuse integreerimine ettevõtte olemasolevatesse süsteemidesse (nt ERP, PIM, CMS) tagab, et tooteinfo ja sellega seotud materjalid on alati õiged ja ajakohased. 

DataSync teenusega liitumine eeldab, et ettevõttel on kehtiv GLN number (globaalne asukohakood).

 

GS1 DataSync teenuse hind hankijale

Teenuse hind on 30 eurot/GLN kasutaja kohta kalendrikuu eest, mil hankija avaldab soovi ja GS1 Estonia võimaldab edastada/avalikustada tooteandmed äripartnerile.

Tooteandmete haldamine DataSync’is ilma andmeid äripartnerile edastamata/avalikustamata on hankijale tasuta.

Teenuse hinnale ei lisandu käibemaks (KM 0%). Maksetähtaeg on 14 päeva alates arve väljastamisest.

 

GS1 DataSync teenusega liitumine

Ø  Kui tunnete teenuse vastu huvi, siis:

1. Täitke teenusega liitumise ankeet 

2. Saadame teile andmebaasi testkeskkonda juurdepääsu paroolid ja saate teenust 30 päeva jooksul tasuta kasutada, kuid mitte edastada tooteandmeid äripartnerile.

3. Kui olete pakutava teenusega rahul ja soovite hakata oma tooteandmeid teiste riikide äripartneritele edastama, siis on võimalik testkeskkonda sisestanud tooteandmed peale teenuselepingu sõlmimist üle kanda töösolevasse andmebaasi.

Ø  Kui olete otsustanud teenusega liituda, siis:

1. Saadame teile e-posti teel digiallkirjastamiseks teenusega liitumise lepingu koos lisadega.

2. Peale lepingu allkirjastamist saadame teile töösolevasse andmebaasi sisselogimisandmed ja saate teenust koheselt kasutama hakata.

3. Tooteandmete sisestamine ja haldamine süsteemis on tasuta. Teenustasu hakatakse arvestama kalendrikuust, mil GS1 Estonia on teinud võimalikuks tooteandmete äripartnerile edastamise.